Započeo tečaj za provođenje inicijative „Rodilište - prijatelj djece“

U Klinici za ženske bolesti i porode Kliničkog bolničkog centra Split, 3. lipnja 2024 započeo je poslijediplomski tečaj I. kategorije za provođenje inicijative Rodilište - prijatelj djece”.

Cilj ovog tečaja je jačanje postojećih i stjecanje novih znanja i praktičnih vještina o dojenju u svrhu provođenja inicijative „Rodilište - prijatelj djece“ te obnavljanje statusa „Rodilište - prijatelj djece“. Tečaj je obavezan za zaposlenike Klinike za ženske bolesti i porode (ginekolozi, pedijatri, neonatolozi, sestre, primalje).

Tečaj će trajati od 3. do 5. lipnja 2024. i u drugom terminu od 10. do 12. lipnja 2024.

Organizatoi su Klinika za ženske bolesti i porode Kliničkog bolničkog centra Split, Sveučilišni odjel zdravstvenih studija Sveučilište u Splitu, Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu te Odjel za podršku dojenja, Banka humanog mlijeka, Hrvatska banka tkiva i stanica, Klinički zavod za transfuzijsku medicinu i transplantacijusku biologiju KBC-a Zagreb.

Voditelji tečaja su: doc. dr. sc. Anet Papazovska Cherepnalkovski, izv. prof. prim. dr. sc. Marko Dražen Mimica, izv. prof. dr. sc. Irena Zakarija-Grković i izv. prof. dr. sc. Anita Pavičić Bošnjak.

Predavači su: izv. prof. dr. sc. Anita Pavičić Bošnjak, doc. dr. sc. Sandra Benzon, doc. dr. sc. Anet Papazovska Cherepnalkovski, doc. prim. dr. sc. Zoran Meštrović, doc. dr. sc. Jasminka Rešić Karara, izv. prof. dr. sc. Irena Zakarija- Grković, Jelena Jović, univ.bacc.med.teh., Radojka Vukšić, univ.bacc.obs., Jelena Jerković, univ.bac.obs., dr. Viviana Matulić, dr. Lovre Milostić, Matijana Mardešić, univ.bacc.obs. i Ana Drobnić, univ.bacc.obs.

P1020303.jpg
P1020190.jpg