Radionica Microscale thermophoresis

Demonstracijska radionica o novoj tehnologiji testiranja molekularnih interakcija, pod nazivom Microscale thermophoresis, u organizaciji tvrtke NanoTemper Technologies iz Njemačke, održat će se na Medicinskom fakultetu 22. listopada 2015. godine, s početkom u 9.00 sati u seminarskoj prostoriji B102 (zgrada B).
Navedena tehnika omogućava mjerenje entropijskog kretanja molekula zagrijanih laserom, čija se amplituda kretanja mijenja pod utjecajem molekularnih interakcija odnosno molekularnih promjena. Također, tehnika zahtijeva minimalne količine ispitivanog uzorka te se njom mogu testirati direktne interakcije dvaju molekula (npr. proteina), kao i izmjeriti snaga (afinitet) takvih interakcija.

U lipnju je u Zagrebu održana dvodnevna radionica na istu temu na kojoj su sudjelovale djelatnice Medicinskog fakulteta (doc. dr. sc. Ivana Novak Nakir, dr. sc. Matilda Šprung te izv. prof. dr. sc. Ivana Marinović Terzić). Sudionici su tijekom radionice analizirali vlastite uzorke, pri čemu su naučili osnove o istraživačkoj tehnici te dobili korisne rezultate.

Sudjelovanje na radionici je besplatno (nije potrebna posebna registracija).

Detaljnije informacije o programu radionice možete pronaći ovdje. Ispiši stranicu