Priprema za IBLCE ispit - Tečaj trajne medicinske izobrazbe 2. kategorije

Priprema za IBLCE ispit
Tečaj trajne medicinske izobrazbe II. kategorije
Medicinski fakultet u Splitu

7. – 8. rujna 2018.

Prijavnica (.doc)

Voditelj:

doc. dr. sc. Irena Zakarija-Grković, dr. med., spec. ob. med., IBCLC

Obrazloženje teme

Prema preporukama Europske komisije, osoba s certifikatom IBCLC (eng. International Board Certified Lactation Consultant, hrv. Međunarodno certificirana savjetnica za dojenje), smatra se najbolje kvalificiranom osobom za rad s dojiljama. U svijetu se daje prednost osobama s certifikatom IBCLC pri zapošljavanju u ustanovama gdje se radi s dojiljama, jer je uočena veća stopa dojenja i veće zadovoljstvo dojilja u tim rodilištima. Trenutno ima 28.000 IBCLC u 102 zemalja svijeta. Zanimanje za stjecanje ovog međunarodnog certifikata raste i u Hrvatskoj. Od kada se tečaj TMI 1. kategorije ˝Suvremena saznanja o laktaciji i dojenju˝ održava na Medicinskom fakultetu u Splitu, broj IBCLC u RH je porastao s jednog (2006.) na 28, ali prolaznost kandidata iz Hrvatske na IBLCE (eng. International Board of Lactation Consultant Examiners) ispitu je nezadovoljavajuća (c. 40%) pa je cilj ovog tečaja poboljšati, kroz dodatnu pripremu kandidata, prolaznost na ispitu.

Ciljevi tečaja
  1. Steći vještine rješavanja pitanja s višestrukim odgovorom, sa i bez fotografija kliničkih slučajeva;
  2. Obnoviti znanje o laktaciji i dojenju potrebnim za rad savjetnice za dojenje;
  3. Upoznati se s formatom međunarodnog ispita za savjetnice za dojenje;
  4. Poboljšati prolaznost kandidata na IBLCE ispitu.

Predavači

Doc. dr. sc. Irena Zakarija-Grković, dr. med., FRACGP, spec. obit. med., IBCLC, MF Split, IBLCE koordinator za Republiku Hrvatsku od 2004. do 2010. god.

Doc. dr. sc. Anita Pavičić Bošnjak, dr. med., spec. pedijatrije, IBCLC, KB ˝Sv. Duh˝, IBLCE koordinator za Republiku Hrvatsku

Program tečaja (.pdf)