Primanje kod Dekana povodom odobrenja bespovratnih EU sredstava za nastambu za životinje

Ponavljanje je majka znanja:

projekt „Stavljanje u funkciju novoizgrađene nastambe za pokusne životinje na Sveučilištu u Splitu“ je ključan resurs za provođenje temeljnih i primijenjenih biomedicinskih istraživanja znanstvenika MEFST-a, Sveučilišta te regionalnih institucija te je jedina istraživačka nastamba za životinje u Južnoj Hrvatskoj. Projekt je vrijedan 20 milijuna kuna, a uključuje građevinsko-tehničke intervencije te nabavku znanstveno istraživačke opreme s ciljem osiguravanja najveće razine dobrobiti životinja. Lokacija nastambe za pokusne  životinje nalazi se na Medicinskom fakultetu i obuhvaća površinu od 579 metara četvornih.