Prezentacija udžbenika "Oftalmologija"

Dana 29. 6. 2015. održana je prezentacija sveučilišnog udžbenika „Oftalmologija“ za studente medicine na Medicinskog fakultetu u Splitu.
Promotori knjige su bili: rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. Šimun Anđelinović, dekan Medicinskog fakulteta u Splitu prof. dr. Dragan Ljutić, recenzent knjige prof. dr. Snježana Tomić, prof. dr. Ivan Urlić te urednik i autor knjige prof. dr. Milan Ivanišević.
Ovaj prvi cjeloviti udžbenik Oftalmologije u Splitu i Dalmaciji nastao je zajedničkim radom nastavnika Katedre za oftalmologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, odnosno nastavnika Klinike za očne bolesti KBC-a Split.
U njega su autori ugradili svoja dugogodišnja klinička iskustva i po ocjeni recenzenata ovaj udžbenik je moderno koncipiran i odgovara suvremenoj nastavi iz oftalmologije kako za studente medicine tako i za studente srodnih studija.
Promotori knjige su naglasili da su se autori trudili na ujednačen način iznijeti najaktualnije probleme iz pojedinih dijelova oftalmologije. Svako poglavlje završava literaturnim podatcima temeljnih i modernih djela oftalmološke literature, a tekst je bogato ilustriran izvornim fotografijama i crtežima.
Osobita pozornost posvećena je usklađivanju stupnja znanja dijagnostike i terapije s vremenskim razdobljem objavljivanja udžbenika.
Konciznost, aktualnost, jasna koncipiranost, adekvatnost za studente – odlike su ovog udžbenika te je za očekivati da će knjiga biti dobro prihvaćena od studenata.

Slika (od lijeva na desno): prof. dr. Dragan Ljutić-dekan Medicinskog fakulteta Split, prof. dr. Snježana Tomić-recenzent knjige, prof. dr. Šimun Anđelinović-rektor Sveučilišrta u Splitu, prof. dr. Milan Ivanišević-urednik i autor knjige i prof. dr. Ivan Urlić