Predavanje u organizaciji Sveučilišta u Splitu

Sveučilište u Splitu u suradnji sa Udrugom maslinara „Salona“ organizira predavanje na temu: "Ekstra djevičansko maslinovo ulje, zdravstvene i prehambene vrijednosti kao dio zdrave prehrane djece i odraslih " dana 25.05.2011. (srijeda), s početkom u 18 sati, u sjevernoj zgradi Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31.

Predavanje će održati istaknuti međunarodni stručnjak iz područja djevičanskih maslinovih ulja dr.sc. Mirella Žanetić iz Instituta za jadranske kulture i melioraciju krša iz Splita.
Nakon predavanja pozivamo posjetitelje u izložbeni prostor Sveučilišne knjižnice na otvaranje izložbe fotografija „Masline Dalmacije“ autora Borisa Kragića, uz koje će se održati i degustacija ekstra djevičanskog maslinovog ulja, gdje će sudionici predavanja dobiti stručnu informaciju iz organoleptičke analize istih ulja.

Izložba ostaje otvorena za posjetitelje do utorka 07.06. 2011.