Poziv na radionicu projekta MADE koja će se održati 28. veljače 2022.

POZIV za studente dentalne medicine na radionicu projekta MADE

Poštovani,

ovim putem pozivamo Vas na projektnu radionicu za studente dentalne medicine koja će se održati u sklopu projekta MADE (Mobile Access Dental Clinic), sufinanciranog iz Interreg IPA programa prekogranične suradnje Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2014. - 2020.

Cilj projekta MADE je uspostaviti dugoročnu suradnju u pružaju usluga preventivne zdravstvene zaštite oralnog zdravlja između javnih zdravstvenih ustanova u prekograničnom području južne Hrvatske, zapadne Bosne i Hercegovine i Crne Gore, što će omogućiti prilagodbu stručnjaka dentalne medicine zahtjevima i potrebama prekograničnog stanovništva za zaštitom oralnog zdravlja.

Projektnu radionicu organizira vodeći projektni partner Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu s ciljem obuke studenata dentalne medicine o provedbi preventivnih programa i pravilnom ispunjavanju strukturiranih upitnika prikupljenim podacima za ispunjavanje Baze podataka oralnog zdravlja.

Poseban naglasak na trening programima i radionicama bit će na širenju uloge sudionika u području zaštite oralnog zdravlja provođenjem preventivnih programa.

Ovim putem bismo željeli napomenuti kako na radionici mogu sudjelovati isključivo studenti dentalne medicine s četvrte, pete i šeste godine.

Trening program održati će se dana 28. veljače 2022. godine u 11:20 sati u velikom amfiteatru Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, Šoltanska 2, 21000 Split.

U nastavku je prikazan dnevni red projektne radionice s pripadajućim temama predavanja.

DNEVNI RED
11:10 - 11:20 REGISTRACIJA SUDIONIKA
UVODNI POZDRAV
Prof. dr. sc. Katarina Vukojević, dr. med.
Voditeljica projekta MADE ispred Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu

11:30 – 11:45 PREKOGRANIČNI PROGRAM PREVENCIJE KARIJESA

11:45 – 12:00 PROGRAM ZAŠTITE ORALNOG ZDRAVLJA DJECE

12:00 – 12:15 ORALNI KARCINOM - PREVENCIJA

12:15 – 12:30 PROGRAM INDIVIDUALNOG PRISTUPA ORALNOJ HIGIJENI
Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu

12:30 – 12:45 STRUKTURIRANI UPITNIK O KVALITATIVNIM I KVANTITATIVNIM POKAZATELJIMA

12:50 – 13:00 RASPRAVA, PITANJA I ODGOVORI
Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu

Ljubazno bismo Vas zamolili da nam potvrdite sudjelovanje na sljedeću adresu e-pošte: josip.ramljak@mefst.hr do petka, 25. veljače 2022. godine do 12:00 sati.