Nova studentska i nastavno računalo u informatičkoj učionici A117

Drage kolegice i kolege,

u učionicama našeg fakulteta najviše se održavaju obrazovne aktivnosti. Obzirom na nemogućnost korištenja učionica na 4. i 5. katu zgrade A odlučili smo napraviti informatičku učionicu na 1. katu zgrade A odmah pored prostorije A116 u kojoj su se prije održavale sjednice Fakultetskog vijeća.

Na raspolaganju Vam stoje šesnaest novih studentskih i jedno nastavničko računalo, te velika pametna ploča umjesto projektora.

Nova će računalna oprema ponajprije doprinijeti zadovoljavanju tehničkih zahtjeva kod održavanja obrazovnih aktivnosti, ali i pružiti udobniji i brži rad, te pouzdano izvršavanje svih programa. Na svim računalima instaliran je operacijski sustav MS Windows 11, MS Office i ostale standardne korisničke aplikacije. Računala su u fakultetskoj MEFST domeni.

Kao i do sada, tim iz Informatičke službe nastavit će održavati i nadograđivati učionice prema najvišim standardima.

Ukoliko tijekom održavanja nastave primjetite nepravilnosti u radu informatičke opreme, molimo da nam ih prijavite e-mailom na ismf@mefst.hr, kako bismo što prije otklonili kvar.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u realizaciji ovog projekta.

Hvala Upravi fakulteta i posebno dekanu prof. dr. sc. Anti Tonkiću na inicijativi i osiguranim financijskim sredstvima.

Srdačan pozdrav

Informatička služba