Festival znanosti 2011

Drage kolegice i kolege,

Festival znanosti je manifestacija koja se svake godine održava u pojedinim gradovima Hrvatske, pa tako i u Splitu. Cilj Festivala znanosti je približavanje znanosti i znanstvenih postignuća svim ljudima. Glavni moto Festivala znanosti u Splitu jest:  "Izađimo u grad na Festival znanosti!" Cijeli događaj traje tjedan dana kroz koji se znanost prikazuje putem brojnih predavanja, raznih radionica i akcija, te ostalih kreativnih načina na koje se znanost popularizira. Kroz sve događaje trudi se što više uključiti i ljude van znanstvene profesije.
Prošle godine, uz razne ugledne predavače, na Festivalu znanosti sudjelovali su i studenti sa većine splitskih fakulteta, srednjoškolci i osnovnoškolci, a nerijetko bi se zapazilo i veće zanimanje raznih posjetitelja. Kako svake godine predavanja održavaju iskusni i poznati predavači, ove godine smo htjeli uvesti nešto novo.
Naime, često se pokazalo kako studenti imaju jako  maštovite i zanimljive ideje vezano za razne pokuse i znanstvene teme. Ukoliko ste ikad imali dobru ideju vezanu za neku znanstvenu temu ovo vam je idealna prilika da se pokažete!
Ove godine u Festival znanosti želimo uključiti sve studente koji žele održati bilo kakvo predavanje vezano za neku znanstvenu temu. Ideja je da se uz brojne akademike i profesore jedan dan na Festivalu znanosti odvoji isključivo za studente. Poželjno je da svako predavanje studenta prati praktični pokus, originalni film ili animacija ili nešto sasvim drugačije. Drage kolegice i kolege,  ovo je naša prilika da pokažemo koliko znanost može biti zabavna! Nadamo se da prepoznajete vaznost koju popularizacija znanosti ima za sve nas i odazvati se u sto vecem broju.
U vezi pitanja ili nejasnoca slobodno se javite meni ili kolegici Dunic. Također, ako imate ideju za pokus/film/animaciju, ali niste sigurni kako bi
je proveli ili nemate sredstava i materijala, također, ne okljevajte se javiti, rado cemo vam pomoci. Unaprijed se zahvaljujemo!

Lijepi pozdrav,
Natalija Dunić   (natalijaparallel@gmail.com)