Virtualna izložba Nacionalne sveučilišne knjižnice posvećena ocu hrvatske književnosti

Hrvatski sabor 2021. godinu proglasio je Godinom knjige, potaknut 500. obljetnicom prvog izdanja kamena temeljca hrvatske književnosti – epa Judita, kapitalnog djela Marka Marulića prvi put tiskanog 13. kolovoza 1521. godine u Veneciji.

U povodu te visoke obljetnice u rujnu je predstavljeno novo izdanje “Judite” u kojem je, uz izvornik, objavljena i prva obradba teksta na standardni hrvatski jezik.

Kako je 15. listopada  započeo Mjesec hrvatske knjige, a 11. studenoga već se tardicionalno obilježava kao Dan hrvatskih knjižnica, današnji je dan izvrsna prigoda da odvojite malo vremena i razgledate virtualnu izložbu Nacionalne sveučilišne knjižnice posvećenu našem ocu hrvatske književnosti!

Nažalost, obrada izvornika na strandarni hrvatski jezik nije online dostupna, ali OVDJE je dio sadržaja iz novog izdanja.

Srdačan pozdrav!

dr. sc. Danira Matijaca