U splitskom KBC-u otvoren Centar za medicinu spavanja pri Klinici za dječje bolesti

U splitskom KBC-u 12. prosinca 2019. službeno je otvoren Centar za medicinu spavanja pri Klinici za dječje bolesti.

Radi se o jedinom takvom centru u Dalmaciji i široj regiji koji će služiti mladima do 18 godina s dijagnozom poremećaja spavanja.

Ovom prilikom KBC Split zaprimio je kao donaciju nove uređaje za najsuvremeniju dijagnostiku i liječenje poremećaja spavanja djece, kupljene sredstvima prikupljenim kroz humanitarnu akciju “Zajedno za najmlađe” koju su organizirali Rotary klubovi Split, Solin i Kaštela. Prikupljeno je 750 tisuća kuna kojim su, osim medicinskih uređaja, nabavljeni kreveti i namještaj, ali i omogućena specijalizirana edukacija za troje liječnika i četiri medicinske sestre.

Uz postojeći Centar za medicinu spavanja odraslih na Križinama, koji je zajednički projekt Medicinskog fakulteta i KBC-a Split a koji već ima hrvatsku i europsku akreditaciju, svi poremećaji spavanja u svim dobnim skupinama moći će optimalno biti zbrinuti u Splitu Ispiši stranicu