Potpisani ugovori o suradnji s općim bolnicama u Šibeniku, Dubrovniku i Zadru

Opće bolnice Zadar, Šibenik i Dubrovnik nastavne su baze Sveučilišta u Splitu i Medicinskog fakulteta. Naime, tripartitne Ugovore o suradnji u srijedu, 11. prosinca, u vijećnici Fakulteta  potpisali su rektor Sveučilišta prof.dr.sc. Dragan Ljutić, prof.dr.sc. Zoran Đogaš, dekan Medicinskog fakulteta te  Sanja Jakelić, dr. med, ravnateljica Opće bolnice Šibenik, doc.prim. dr. sc. Marijo Bekić, ravnatelj Opće bolnice Dubrovnik i prof. dr. sc. Neven Skitarelić, predstavnik Opće bolnice Zadar. Potpisivanju su nazočili i Tomislav Đonlić, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije, prodekani Medicinskog fakulteta izv.  prof. dr. sc. Ante Punda, izv. prof. dr. sc. Katarina Vukojević, prof. dr. sc. Ante Tonkić, Prof. dr. sc. Mirna Saraga Babić, doc. dr. sc. Joško Božić i prof. dr. sc. Darko Modun, te koordinatorica projekta prof. dr. sc. Renata Pecotić.

- Ovo je vrlo važan korak u unaprjeđenju odnosa Medicinskog fakulteta u Splitu i svih bolnica u Dalmaciji. Time se omogućava bolja suradnja u domeni nastave na studijima Medicinskog fakulteta, ali i znanstveno i stručno napredovanje djelatnika tih bolnica – kazao je tom prilikom dekan Đogaš.
Također, zajednički ciljevi su još bolja i sveobuhvatnija edukacija novih doktora medicine i drugih struka u području biomedicine i zdravstva, kao i podizanje kvalitete zdravstvene zaštite koju pacijentima pružaju navedene bolnice.

Predstavnici bolnica su izrazili zadovoljstvo potpisom ovog ugovora, jer, među ostalim, nudi priliku njihovim djelatnicima da nastave sa svojim obrazovanjem te da uz stručni rad rade i u znanosti.  Ispiši stranicu