Održan drugi sastanak Generalne skupštine projekta SOPs4RI

SOPs4RI (Standard Operating Procedures for Research Integrity) četverogodišnji je (2019.-2222.), projekt financiran sredstvima Europske komisije u sklopu programa Obzor 2020. Cilj SOPs4RI projekta (SOPs4RI | Promicanje izvrsnog istraživanja) je potaknuti transformacijske procese, u europskim organizacijama koje se bave istraživanjem i organizacijama koje financiraju istraživanje, razvijanjem alata koji se sastoji od Standardnih operativnih postupaka (SOP) za istraživačku čestitost (Research Integrity). Alat će pomoći institucijama u razvijanju planova za promicanje istraživačke čestitosti, prilagođenih potrebama pojedine institucije.

Drugi sastanak Generalne skupštine projekta SOPs4RI održan je od 16. do 17. rujna na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Tijekom dva dana tim s Medicinskog fakulteta u Splitu  (prof. Ana Marušić, Ivan Buljan, Ružica Tokalić, Vicko Tomić, Marin Viđak, Rea Ščepanović i Lana Barać iz Ureda za znanost) ugostili su projektne partnere i članove Savjetodavnog odbora iz različitih institucija (Sveučilište u Aarhusu, Austrijska agencija za istraživačku čestitost, Medicinski centar Sveučilišta u Amsterdamu, Sveučilište u Leidenu, Irski odbor za zdravstvena istraživanja, Europsko udruženje istraživačkih rukovoditelja i administratora, Nacionalno tehničko sveučilište u Ateni, Sveučilište u Londonu – London School of Economics, Sveučilište u Essexu, Sveučilište u Trentu, Sveučilište u Varšavi, Katoličko sveučilište Leuven, Europska komisija, EQUIPED, Američki ured za istraživačku čestitost, SAGE Publikacije i Nanyang Tehnološko sveučilište Singapur). Održani sastanak bio je prilika za razmjenu dosadašnjih postignuća projekta, razgovor o izvršenim zadatcima pojedinih partnera te prilika za planiranje budućih aktivnosti koje će doprinijeti napretku i uspjehu projekta.

DSJ_7744_edited169.jpg
DSJ_7750_edited169.jpg