2. lipnja 2021. godine na MEFST-u održan je Simpozij mladih znanstvenika

2. lipnja 2021. godine, u organizaciji Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu održan je Simpozij mladih znanstvenika. Cilj Simpozija mladih znanstvenika bio je potaknuti upoznavanje, umrežavanje i uspostavu interdisciplinarne suradnje među mladim znanstvenicima i doktorandima na Fakultetu te omogućiti mladim znanstvenicima prijeko potreban prijelaz od inicijalne do samostalne znanstvene djelatnosti s naglaskom na umrežavanje i afirmaciju mladih istraživača u međunarodnim znanstvenim krugovima. Prijaviti su se mogli svi doktorandi poslijediplomskih studija MEFST-a te mladi znanstvenici (do tri godine od obrane doktorske disertacije).

Znanstveni odbor Simpozija mladih znanstvenika u sastavu: prof. Katarina Vukojević, izv. prof. Renata Pecotić, prof. Ante Punda, prof. Darko Modun, izv. prof. Josko Bozić i doc. Ivan Galić, uz suglasnost Fakultetskog vijeća, prihvatio je 13 sažetaka za oralnu prezentaciju. Svi sudionici su održali petominutne ppt prezentacije na engleskom jeziku, a svaku prezentaciju pratio je Q/A dio od 2 minute. Znanstveni odbor je vrednovao jednostavnost izlaganja, znanstveni doprinos te vještinu prezentiranja, ali su uzeli u obzir i pridržavanje predviđenog vremena izlaganja.

Nakon svih održanih prezentacija članovi Znanstvenog odbora su, nakon kratkog vijećanja, odlučili da je najuspješniju prezentaciju održala dr. sc. Mija Marinković. Dr. sc. Marinković je obranila doktorat znanosti na poslijediplomskom studiju Biologija novotvorina 30. lipnja 2020. godine pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Ivane Novak Nakir. Svoju doktorsku disertaciju izradila je u sklopu Uspostavnog istraživačkog projekta Hrvatske zaklade za znanost te je objavila 3 znanstvena rada objavljena u časopisima visokog faktora odjeka: prvi u časopisu “Autophagy” (IF 11.059) na kojem je prvi autor i drugi u časopisu Scientific Reports (IF 4,122) na kojem je drugi autor, te treći pregledni rad objavljen u časopisu “Oxidative Medicine and Cellular Longevity (IF 4,936) gdje je sudjelovala kao prvi autor.

resize_DSC_8194.png
resize_DSC_8223.png