ZIMS 2019 - Zagreb International Medical Summit od 6. do 8. prosinca 2019.

Zagreb International Medical Summit je studentski kongres koji okuplja studente i mlade liječnike iz područja biomedicinskih znanosti koji se održava od 2000. godine u organizaciji dviju udruga - EMSA Zagreb (European Medical Students Association) i SSHLZ (Studentska sekcija Hrvatskog liječničkog zbora).

Od tada se održava svake godine u 11./12.mjesecu sa sve većim odazivom iz cijele Europe, ali i svijeta u prostorijama Hrvatskog liječničkoga zbora i Medicinskoga fakulteta u Zagrebu.

Zbog internacionalnoga karaktera ovog kongresa, osim što imaju priliku za stjecanjem novih znanja iz polja medicine i prezentirati svoje znanstvene radove pred profesionalnim slušateljstvom, sudionici imaju priliku upoznati se sa drugim kulturama, izmijeniti svoja iskustva i sklapati prijateljstva s ljudima sličnih znanstvenih interesa.

Cilj ovog projekta je stvaranje platforme za mlade  studente i liječnike gdje će moći "ući" u svijet znanosti i po prvi put dobiti priliku objavljivanja Ispiši stranicu