Stipendije Vlade Slovačke Republike u sklopu bilateralne suradnje s RH za akademsku godinu 2018./2019.

Rok prijave do zaključno 12. ožujka 2018.

Na temelju Programa suradnje između Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Ministarstva obrazovanja, znanosti, istraživanja i sporta Slovačke Republike za razdoblje od 2018. do 2022. godine, potpisanog 19. siječnja 2018. godine u Zagrebu, Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Agencija za mobilnost i programe Europske unije raspisuju Natječaj za dodjelu stipendija za studij u Slovačkoj Republici u akademskoj godini 2018./2019.:

1. ukupno petnaest (15) mjeseci stipendija:

a) stipendije za preddiplomski i diplomski sveučilišni studij u trajanju od pet (5) ili deset (10) mjeseci;
b) stipendije za doktorski tj. poslijediplomski studij u trajanju od jednog (1) mjeseca do deset (10) mjeseci;

2. jedna (1) stipendija za boravak sveučilišnih profesora hrvatskoga jezika i književnosti i slovačkoga jezika i književnosti u ukupnome trajanju od 30 dana.

NAPOMENA: Kandidati koji dokumentaciju šalju na slovačkome ili češkome jeziku dodatno trebaju priložiti i neslužbeni prijevod sljedećih dokumenata na engleski ili hrvatski jezik: životopis u Europass formatu, motivacijsko pismo te detaljan studijski, istraživački ili nastavni plan.

Prijavnu dokumentaciju treba poslati u dva primjerka do zaključno 12. ožujka 2018. godine.

Upiti se šalju na e-mail adresu: bilaterala@mobilnost.hr.

Prijavni obrazac i detaljnije informacije o studiranju u Slovačkoj Republici možete pronaći ovdje.

Detaljnije informacije i potrebna dokumentacija nalaze se na stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Izvor:MZO