The World University Rankings za 2019. g.

Na THE-ovoj rang-listi našla su se i dva hrvatska sveučilišta.

Više od 1250 sveučilišta iz čak 86 zemalja obuhvaćeno je rang-listom koju je ovih dana objavio Times Higher Education.
Sveučilišta su rangirana prema jasno utvrđenoj metodologiji koja obuhvaća 13 pokazatelja uspješnosti, a neovisnu prosudbu rang-liste učinila je tvrtka PricewaterhouseCoopers (PwC).
Već drugu godinu za redom na samom se vrhu rang-liste nalaze Sveučilište u Oxfordu i Sveučilište u Cambridgeu, dok je na trećem mjestu Sveučilište Stanford, zatim ga slijede Massachusetts Institute of Technology i California Institute of Technology. Na šestom je mjestu Sveučilište Harvard, sedmi je Princeton, a osmi Yale. Među prvih deset najboljih svjetskih sveučilišta još su Imperial College London i University of Chicago.

Na THE-ovoj rang-listi našla su se i dva hrvatska sveučilišta – Sveučilište u Splitu na zbirnoj poziciji od 601-800 i Sveučilište u Zagrebu na zbirnoj poziciji od 801-1000.

Cijelu THE-ovu rang-listu možete pogledati ovdje.

Izvor:AZVO