Predavanje prof. dr. Igora Štagljara o pametnim lijekovima - video snimka

29. 10. 2021.
Snimka cijelog predavanja dostupna je na MEFST kanalima:

19. 10. 2021.
U suradnji Medicinskog fakulteta i Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Splitu prof. Igor Štagljar održat će predavanje na temu preciznih lijekova u liječenju karcinoma pluća.
Predavanje će se održati u amfiteatru Medicinskog fakulteta u Splitu, 19. listopada u 14:00 sati, uz pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera.

Tema predavanja je: Precizni lijekovi u liječenju karcinoma pluća nemalih stanica

Prof. dr. sc. Igor Štagljar jedan je od vodećih hrvatskih molekularnih biologa. Dobitnik je nekoliko domaćih i međunarodnih znanstvenih nagrada, a član je i Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Član je uredničkih odbora u BioTechniques, Molecular Genetics and Genomics, BMC Biotechnology, Journal of Molecular Biology, Biochemical and Biophysical Research Communications & Molecular Systems Biology. Suosnivač je Dualsystems Biotech iz Züricha, Švicarska, te suosnivač Perturba Therapeutics iz Toronta, koja se bavi  primjenom umjetne inteligencije te Mammalian Membrane Two-Hybrid (MaMTH) i SIMPL tehnologija u traženju lijekova protiv raznih ljudskih bolesti. Doktorat znanosti je stekao na Swiss Federal School of Tehnology (ETH), Zurich, nakon čaga je bio na dva postdoktorska usavršavanja na Sveučilištu u Zürichu, radeći na RNA polimeraza II transkripciji u sisavaca te na raznim aspektima DNA replikacije i popravka u kvasca i ljudskim stanicama. Specijalizirao se u laboratoriju Profesora Stanley Fields-a na Sveučilistu Washington u Seattle-u gdje je radio na daljnjem razvoju MYTH metode za biomedicinska istraživanja. Od 2005. Godine radi u Kanadi gdje mu je ponuđen položaj izvanrednog profesora na Department of Biochemistry i Department of Molecular Genetics Sveučilišta u Torontu. Od 2010. godine Igor Štagljar je promoviran u redovitog profesora. Njegov laboratorij nalazi se u Donnelly Centre a okuplja velik tim znanstvenika koji rade na interdisciplinarnim istraživanjima.

Croatian-Canadian molecular biologist prof. Igor Stagljar, who is one of the world leaders in the field of proteomics and systems biology will give a lecture on smart drugs in lung cancer treatment our School in the amphitheater on 19th october at 2PM.
This lecture is organized by the University of Split School of Medicine and Faculty of science Split.

Prof. Igor Stagljar is a Professor in the Departments of Biochemistry and Molecular Genetics at the Donnelly Centre in the University of Toronto, Canada. He is an expert on the development of methods to investigate protein-protein interactions. In particular, he is internationally known for the development of the split-ubiquitin Membrane Yeast Two-Hybrid (MYTH) technology, a powerful tool for the identification of the interactors of membrane proteins and one of the key interactive proteomics technologies. This has led to many groundbreaking discoveries and the elucidation of functions of various membrane proteins involved in human health and disease. Prof. Stagljar is the author of more than 60 scientific papers and delivered more than 50 invited conferences. In addition, Prof. Stagljar is a co-founder, Vice President and board member of Dualsystems Biotech, one of the world-leading companies in the field of interactive proteomics. Since 2010 he is Professor at Departments of Biochemistry and Molecular Genetics, University of Toronto, Canada. He's lab is located at Donnelly Centre.