Poziv na radionicu "MEDICINA SPAVANJA" u utorak, 06. studenog 2018. godine

Poziv na radionicu
„Suradnja u pružanju dijagnostičkih i terapijskih usluga medicine spavanja u prekograničnom području južne Hrvatske i zapadne Bosne i Hercegovine“

POZIV NA RADIONICU "MEDICINA SPAVANJA"

Medicina spavanja je od velikog značaja za zdravlje ljudi, imajući u vidu sve veći broj pacijenata s poremećajima spavanja, često neprepoznatih i nedijagnosticiranih, pa zato i neliječenih. Poremećaji spavanja izrazito su učestali. Prema međunarodnoj klasifikaciji ima ih 82. Oko 50 % ljudske populacije pati od neke vrste poremećaja spavanja. Dio takvih poremećaja ne zahtijeva liječenje, dok neki ugrožavaju život, a neprepoznati su i povezani s najšire prisutnim bolestima današnjice poput kardiovaskularnih bolesti, srčanog infarkta, moždanog udara, šećerne bolesti tipa 2 i drugih.

Danas, u modernoj medicini, liječiti šećernu bolest ili hipertenziju, a ne znati kako osoba spava, tj. kako diše dok spava, nije dobar pristup i to je ono što provedbom projekta „SLEEP MEDICINE“ želimo promijeniti.

Radionica će se održati u utorak, 06. studenog 2018. godine, u Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu, Ulica slobode 2, s početkom u  18.00 sati.

Teme koje će biti predstavljene su: Poremećaji spavanja; Zašto loše spavamo?; Parasomnije; Šećerna bolest tipa 2 i poremećaji spavanja; Kada hrkanje treba liječiti?; Pospanost; Bruksizam-treba li ga i kako liječiti?

Pozvani predavači na radionici su kako slijedi: prim. dr. sc Danilo Hodoba, prof. dr. sc. Zoran Đogaš, prof. dr. sc. Maja Valić, doc. dr. sc. Joško Božić, prof. dr. sc. Goran Račić, izv. prof. dr. sc. Renata Pecotić i doc. dr. sc. Tea Galić.

Veselimo se vašem dolasku!
Projektni tim „SLEEP MEDICINE“ Ispiši stranicu