Postavljena nova računala u dvije informatičke učionice

Poštovane kolegice i kolege,

u učionicama našeg fakulteta najviše se održavaju obrazovne aktivnosti što zahtijeva odgovarajuće softverske i hardverske prilagodbe.

Redovitim pregledima cjelokupne informatičke opreme odlučili smo se obnoviti dvije informatičke učionice na fakultetu koje su odradile svoje u zadnjih deset, odnosno dvanaest godina.

Od danas su Vam na raspolaganju nova "all in one" računala u knjižnici - informatičkoj učionici A020 i informatičkoj učionici A428. U knjižnici su na raspolaganju šesnaest studentskih i jedno nastavničko računalo, a u informatičkoj A428 četrnaest studentskih i jedno nastavničko računalo.

Nova će računalna oprema ponajprije doprinijeti zadovoljavanju tehničkih zahtjeva kod održavanja obrazovnih aktivnosti, ali i pružiti udobniji i brži rad, te pouzdano izvršavanje svih programa. Računala u navedenim učionicama su model Lenovo ThinkCentre M910z AiO.
Osnovni tehnički podaci nabavljenog modela su:

- procesor: Intel Core i3 3.90 GHz
- zaslon: 24"
- radna memorija: 8GB
- tvrdi disk: 256GB SSD
- optički uređaj: DVDRW DL

Na svim računalima instaliran je operacijski sustav MS Windows 10, MS Office 2016 i ostale standardne korisničke aplikacije.

Kao i do sada, tim iz Informatičke službe nastavit će održavati i nadograđivati učionice prema najvišim standardima.

Ukoliko tijekom održavanja nastave primjetite nepravilnosti u radu informatičke opreme, molimo da nam ih prijavite e-mailom na ismf@mefst.hr, kako bismo što prije otklonili kvar.

Srdačan pozdrav

Informatička služba