Novi udžbenik oftamologije: Praeludium ophthalmologicum

Inovativni udžbenik oftalmologije i optometrije, u izdanju Školske knjige, kojoj su autori Mirjana Bjeloš, Mladen Bušić, Biljana Kuzmanović Elabjer i Daliborka Miletić, koncipiran na „problemskom” pristupu medicini zasnovanoj na dokazima, namijenjen je studentima medicine i dentalne medicine, oftalmolozima, liječnicima obiteljske medicine, liječnicima hitne medicine, pedijatrima kao i svima onima koji sudjeluju u ostvarivanju zdravstvene zaštite bolesnika. Donosi znanja o funkcionalnoj anatomiji oka, emetropizaciji i greškama emetropizacije, dijagnostičkim metodama u oftalmologiji, simptomima i znakovima bolesti oka, kirurškim zahvatima u oftalmolgiji, pedijatrijskoj oftalmologiji, oku i starenju, te restauraciji vida.

Udžbenik je na popisu dopunske nastavne literature za naše studente.

knjiznica@mefst.hr